Vác

Új társasházak: parkolási szigorítás

Megelégelte  Vác önkormányzata, hogy néhány társasházépítő vállalkozás nem kellőképpen foglalkozik a gépjárművek elhelyezésével, az építéseknél van, hogy az utolsó szempont a környék élhetősége, a kellő számú parkolási lehetőség biztosítása.

A képviselő-testület múlt heti ülésén arról is döntött, hogy a Helyi Építési Szabályzatban (HÉSZ) jelentősen szigorítja az átépítéseknél és az új építésű házaknál a gépjárművek elhelyezésére vonatkozó előírásokat. A tervezet szerint a jövőben például a gyeprácsos parkolóval nem igazolható a jogszabályban rögzített zöldfelület, a gépjárművek nagy részét a telken belül, építményben kell elhelyezni, valamint átépítésnél is igazolni szükséges a meglévő épülethez tartozó megváltott, vagy telken belüli parkolóhelyek meglétét és megmaradását. A várost négy parkolási zónára osztó szabályozásban az egyik, Vác jelentős területét lefedő részen a jövőben nem 1,5, hanem 2 parkolóhelyet kell kialakítani lakásonként.

Mint Ferjancsics László alpolgármester elmondta, Vác vezetése egyeztetett a hasonló problémákkal küzdő városok vezetőivel és szakembereivel, így a szentendrei és az esztergomi megoldásokat is számba vették. A szabályozástól azt várják, hogy mind az építkezésekkel érintett utcák lakói, mind a kialakítandó lakások későbbi tulajdonosai élhetőbb környezetben lakjanak Vácott, kevesebb parkolási probléma legyen.

vac.hu

Ezt is olvassa el!
Elütötte…csak erős idegzetűeknek – videóval

A Váci Rendőrkapitányság Közlekedésrendészeti Osztálya folytat eljárást egy 34 éves budapesti férfi ellen, aki egy kijelölt gyalogos-átkelőhelyen ütött el egy Elolvasom

Közokirat hamisítás miatt keresik. Felismeri?

A Váci Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztálya a 13100/2201/2019. bűnügyi számon büntetőeljárást folytat közokirat-hamisítás bűntettének gyanúja miatt ismeretlen tettes ellen. A képen Elolvasom

Vác – Nyilvános a felügyelő bizottság ülése

Az új városirányítás által képviselt nyíltság és közvetlen polgárbarát kapcsolattartás jegyében a Váci Hulladékgazdálkodási Nonprofit Kft. Felügyelő Bizottsága (FEB) nyilvános Elolvasom

Vác történetének és legendáinak nyomába eredve fedezhetik fel városunk rejtélyeit

Vác történetének és legendáinak nyomába eredve fedezhetik fel városunk rejtélyeit és legendáit mindazok, akik részt vesznek március 14-én a Tourinform Elolvasom

Nem gáz, hanem gránát robbant Vácott

A rendőrségi vizsgálat szerint nem gázrobbanás történt szombat este Vácon a Vám utcai társasházban, hanem egy hatástalannak vélt második világháborús Elolvasom

Elindult az első emeletes KISS motorvonat

Elindult az első emeletes KISS motorvonat a Budapest-Cegléd vonalon. Schanda Tamás, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) parlamenti és stratégiai Elolvasom

Árokban kötött ki

Árokba borult egy autó az M2-esen, Vác határában. Eddig tisztázatlan okokból és körülmények között lesodródott az M2-es autóútról és árokba Elolvasom

Több mint kétmilliárd forintból megújult a váci ferences kolostor

Több mint kétmilliárd forintból megújult a váci ferences kolostor, amelyben megkezdi működését a Piarista Kilátó Központ - mondta kedden Vácon Elolvasom

Balesetinfó

Árokba hajtott, majd a tetejére borulva állt meg egy személyautó Ráckeve és Kiskunlacháza között, letért az úttestről majd egy elektromos Elolvasom

Érdekel minket az ön véleménye is

Hozzászólás lezárva